Co umíme

Jsme především zakázkové čalounictví z Karlových Varů. Renovujeme hlavně starší a starožitný nábytek nebo nábytek, který má smysl pro svou kvalitu nebo hodnotu.

S ohledem na druh nábytku rozlišujeme dva typy čalounických prací.

Tradiční čalounictví – tradiční ruční práce pro obnovu starožitného nábytku

Máte doma starožitné křeslo nebo pohovku? Rozhodně je nevyhazujte. Má velký smysl takový nábytek restaurovat tradičním původním stylem. Práce je náročnější a dražší, ale starožitné kousky mají svou hodnotu a pro její zachování může být takový postup důležitý.

Takovým hlavním znakem jsou ručně vyvazované pružiny.

Moderní čalounictví – čalounictví využívající současné moderní postupy

Je Vám líto vyhodit staré židle nebo nemůžete najít náhradu za stávající pohovku? Rádi Vám pomůžeme nábytek renovovat pomocí současných materiálů a postupů. Velmi často takto renovujeme i starší, tzv. retro nábytek.

Používáme kvalitnější a stálejší postupy a materiály, jako kovové vlnité pružiny, kokosová jádra, sendvičové sedáky, PUR nebo studené (HR) pěny.

Výroba čalouněného nábytku – umíme vyrobit čalouněnou postel, pohovku a případně i křeslo

Sníte o velkém čalouněném čele k posteli? Nebo dokonce sháníte kontinentální postel (boxspring)? My Vám ji navrhneme a vyrobíme. Umíme i křeslo nebo taburet, ale nejedná se o častou věc.

Orientační ceník čalounických prací

  • Renovace židlí – přečalounění sedáku židle 350,-; židle s opěradlem od 650,-; celočalouněné židle od 1500,-
  • Přečalounění sedaček, pohovek a sedacích souprav – je mnoho typů, nedá se předem úplně určit náročnost. Obecně platí, že se renovace vyplatí u kvalitního nebo starožitného nábytku. Renovace sedačky tak může být od 15 000,-, nejčastěji kolem 35 000,-
  • Renovace křesel
    • – malé křeslo od 5 500,-
    • – velké křeslo od 7 500,-
    • – ušák od 9 000,-
  • Nabídka pro hotely, firmy – U větších zakázek, většinou pro hotely, stanovujeme ceny individuálně dle rozsahu. Sledujte naše reference. Pro nabídku nás neváhejte kontaktovat.